FAQs

This page lists a selection of frequently asked questions and answers that should help you in your search.

Czy to prawda, że za żółte przywieszki od herbaty Lipton można otrzymać wózek inwalidzki?

Co jakiś czas docierają do nas informacje o tego typu inicjatywach i przykro nam, że ktoś rozpowszechnia plotkę rozbudzając w ten sposób nadzieje u wielu osób. Unilever Polska, producent herbaty Lipton, nigdy nie prowadził i nie prowadzi żadnej promocji polegającej na zbieraniu przywieszek od herbaty w celu ich wymiany na sprzęt rehabilitacyjny. Nie dawaliśmy także takiego upoważnienia dystrybutorom naszej herbaty. Marka Lipton w Polsce od lat wspiera zarówno instytucje charytatywne jak i organizacje kulturalne oraz społeczne, przy czym nie uzależnia niesienia pomocy od zakupu herbaty.

Czy Unilever testuje swoje produkty na zwierzętach?

Jako firma międzynarodowa, działająca na rynkach całego świata Unilever stawia sobie za cel wyeliminowanie testów na zwierzętach, jednocześnie zobowiązujemy się do zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia swoim konsumentom. W przypadku, gdy w krajach niektóre badania są wymagane przez prawo lub obecnie nieuniknione, firma Unilever dąży do zminimalizowania liczby zwierząt biorących udział w badaniu. Więcej informacji o podejściu firmy Unilever i postępach w rozwoju metod badań bez udziału zwierząt znajdziesz również na naszej stronie internetowej: http://www.unilever.com/sustainable-living/Respondingtostakeholderconcerns/testing/

Gdzie i jak mogę sprawdzić czy w produkcie Unilevera znajduje się uczulający mnie składnik?

Specjalnie na te potrzeby stworzyliśmy internetowy serwis informacji o produkcie, w którym zamieściliśmy dane o składnikach wszystkich kosmetyków i detergentów Unilevera sprzedawanych w Europie. Zapraszamy na stronę http://www.unilever.com/PIOTI/pl/P1.asp

Na opakowaniu szamponu Timotei nie ma daty przydatności do użycia. Nadrukowany jest tylko numer serii produkcyjnej. Gdzie podawana jest data przydatności do użycia?

Od 1 marca tego roku zmieniły się przepisy dotyczące oznakowania opakowań kosmetyków terminem trwałości.

Zgodnie z obowiązującą ustawą o kosmetykach:

Jeżeli minimalny okres przydatności kosmetyku to więcej niż 30 miesięcy (ponad 2,5 lat), to na opakowaniu nie pojawia się termin trwałości.

W takim przypadku na opakowaniu pojawia się symbol otwartego słoiczka z liczbą i literą M (np. 12M). Liczba ta oznacza, że „okres trwałości po otwarciu” liczony od daty pierwszego użycia wynosi 12 miesięcy.

Niektóre kosmetyki jak na przykład aerozole, niektóre mydła, wody toaletowe nie muszą być oznakowane symbolem słoiczka, mimo, że ich okres przydatności wynosi ponad 30 miesięcy. Jest to związane z tym, że produkty te są odporne na działanie czynników zewnętrznych, bądź też nie zachodzi dla nich ryzyko pogorszenia jakości zdrowotnej. Oznakowania w postaci „słoiczka” nie wymagają też próbki, gdyż są w całości zużywane po otwarciu.

Wszystkie pozostałe kosmetyki, o minimalnym okresie przydatności krótszym niż 30 miesięcy, nadal będą oznakowane dotychczasowym sposobem – czyli poprzez podanie terminu trwałości (np. 06/2007) z napisem „Najlepiej zużyć przed końcem”, co oznacza, że produkt zachowuje wszystkie swoje właściwości do wskazanej daty.

Które produkty mogą być elementem diety bezglutenowej?

Informujemy, że zgodnie z aktualnym ustawodawstwem obowiązkowe jest podawanie na etykietach wyrobów żywnościowych, na liście składników, informacji o obecności składników alergennych. Dotyczy to również zbóż zawierających gluten oraz składników uzyskanych z takich zbóż. W związku z powyższym, jeżeli na liście składników produktu spożywczego Unilever nie ma takiej wzmianki, konsument może przyjąć, że produkt może być okazjonalnie spożyty w przypadku stosowania diety bezglutenowej.

W przypadku obecności skrobi lub skrobi modyfikowanej jeśli jej źródłem są zboża zawierające gluten, taka informacja pojawi się obok tej skrobi na liście składników. W innym przypadku należy przyjąć, że jej źródłem są inne surowce niż zboża zawierające gluten. W ofercie Unilever znajdują się produkty oznakowane jako bezglutenowe. Unilever Polska nie utrzymuje jednak listy takich produktów. Wszystkie aktualne niezbędne dla konsumenta informacje znajdują się na opakowaniach naszych produktów.

Czy oferujecie pracę studentom innych kierunków niż ekonomiczne?

Oczywiście, tak! Z wyjątkiem tych dziedzin, które wymagają pewnej szczególnej wiedzy (np. Information Technology) oraz stanowisk specjalistycznych, w procesie selekcji kandydatów nie przywiązujemy wagi do tego, jaki kierunek studiów ukończyli.

Czy oferujecie pracę tylko w Warszawie?

W Warszawie mieści się główna siedziba firmy i zatrudniamy tu pracowników do następujących działów:

Finance and Information Technology (Financial & Management Accounting, Tax, Legal & Treasury, Information Technology)

Marketing (Brand Management, Trade Marketing, Market Research)

Customer Development (Key Account Management, Business Technology and Information)

Human Resources

Supply Chain (Logistics, Buying)

Inne lokalizacje firmy to: Poznań, Banino, Bydgoszcz i Katowice, gdzie można podjąć prace w działach:

Management Accounting

Factory HR Management

Manufacturing

Engineering

Product Development.

Jak aplikować na Program Praktyk Letnich?

Swoją kandydaturę można zgłaszać wyłącznie wypełniając naszą aplikacje on - line do końca kwietnia. Więcej szczegółów o Programie Praktyk Letnich na stronach Kariera.

Czy firma pomaga w znalezieniu mieszkania na okres praktyki letniej dla osób, które przeprowadzają się z innego miasta?

Firma pomaga finansowo w zagospodarowaniu się w nowym mieście (atrakcyjne wynagrodzenie dla praktykantów), ale sprawy mieszkaniowe każdy praktykant musi załatwić sam.

Kiedy najlepiej zgłaszać się do pracy w Unileverze?

Program praktyk letnich obejmuje okres 3 miesięcy(lipiec –wrzesień). Można aplikować na ten program wyłącznie wypełniając naszą aplikacje on-line do końca kwietnia. Na pozostałe stanowiska proces rekrutacji trwa cały rok.

Czy przyjmujecie do pracy absolwentów innych studiów niż dzienne?

To, czy kandydat skończył studia dzienne, wieczorowe, czy zaoczne nie ma znaczenia w procesie rekrutacji.

Czy niepowodzenie w procesie rekrutacji oznacza, że droga do Unilevera będzie już dla mnie definitywnie zamknięta?

Do procesu rekrutacji do Unilevera można podchodzić więcej niż jeden raz. Trzeba jednak pamiętać, że kryteria oceny kandydatów się nie zmieniają i są zawsze oparte na kompetencjach.

Możliwość ponownego podchodzenia do procesu rekrutacji jest zatem głównie furtką dla tych, którzy odpadli z powodu słabej znajomościjęzyka angielskiego - jest to umiejętność, którą można bardzo dopracować w ciągu kilku miesięcy wytężonej pracy.

Czy zatrudniacie niepełnosprawnych?

Nie ma żadnych przeszkód, aby osoba niepełnosprawna podjęła pracę w Unileverze. W naszych zakładach produkcyjnych jest zatrudnionych kilku niepełnosprawnych.

Czy wymaga się od pracowników Unilevera mobilności?

Mobilność jest wymagana od większości pracowników firmy. Zwłaszcza osoby zatrudnione w biurze głównym Unilevera często odbywają podróże służbowe. Część szkoleń odbywa się poza miejscem pracy. Coraz częściej wysyłamy naszych pracowników na kontrakty zagraniczne.

Czy pracownicy firmy mogą zmieniać działy?

Ważną cechą naszej oferty pracy jest to, że pracownik może zmienić specjalność nie zmieniając pracodawcy. A jest w czym wybierać: pracownicy mogą zmienić nie tylko dział firmy, ale także kategorię produktów, w jakiej specjalizuje się Unilever w Polsce (żywność i napoje, lody, środki czystości ikosmetyki).

Czy mogę aplikować na praktykę do Unilevera zagranicą?

Na stronie Karierasą zakładki do stron rekrutacyjnych oddziałów Unilevera na świecie. Można aplikować do Unilevera w dowolnym kraju na świecie, ale tą rekrutacja zajmuje się już lokalny HR.

Czy można być zatrudnionym w Unileverze przed ukończeniem studiów?

Tak. Zdarza się, że praktykanci, którym zaproponowano pracę po ukończeniu praktyk letnich, decydowali się zostać w Unileverze i jednocześnie kontynuować naukę. Z obserwacji wiemy, że pogodzenie studiów, i pracy w naszej firmie jest możliwe, jednak wiąże się to z dużym wysiłkiem i wymaga ogromnego samozaparcia.

Czy mogę wybrać lokalizację miejsca pracy?

Lokalizacja miejsca pracy jest uzależniona od potrzeb rekrutacyjnych firmy. W Polsce Unilever zatrudnia pracowników w Warszawie, Bydgoszczy, Baninie, Poznaniu i w Katowicach. Jeśli któryś z naszych pracowników chce zmienić lokalizację, firma stara się mu to umożliwić.

Jak szybko po przystąpieniu do pracy w Unileverze będzie mi powierzona prawdziwa odpowiedzialność?

Wychodzimy z założenia, że osoby, które przejdą pozytywnie proces rekrutacji do Unilevera są przygotowane do podjęcia "prawdziwej odpowiedzialności" już w pierwszym dniu pracy. Powierzamy im zatem od samego początku poważne, odpowiedzialne projekty.

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt