Timotei wprowadza pierwszą certyfikowaną linię organiczną

Unilever logo

Timotei od dawna jest znany ze swoich naturalnych składników. Teraz wprowadza na rynek swoją pierwszą certyfikowaną linię organiczną.

Timotei Organic Delight nie zawiera parabenów, kolorantów ani siarczanów. Zawiera w 100% naturalne zapachy i w 99% naturalne składniki.

Do 15% z tych składników pochodzi z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, co umozliwia firmie Unilever zabezpieczenie certyfikatu Ecocert *. Potwierdza to, że szampon jest zgodny ze standardami COSMEBIO ** , gwarantując konsumentom autentyczne produkty ekologiczne.

Ekstrakty organiczne do włosów normalnych i suchych

W nowej lini znajdują się 2 nowe warianty szamponów. Wersja do włosów normalnych zawiera organiczne ekstrakty z liści zielonej herbaty, aby włosy pozostały lekkie i nawilżone.

Opcja dla włosów suchych i zniszczonych zawiera ekstrakty oleju z orzechów brazylijskich, które odżywiają i zmiękczają włosy.

Timotei Organic Delight został wprowadzony do Polski w drogeriach Rossman w grudniu 2011 roku.

* Ecocert

Organ kontroli i certyfikacji z siedzibą we Francji, założony w 1991 roku przez agronomów świadomych konieczności rozwoju przyjaznego dla środowiska rolnictwa i znaczenia zaangażowania firm w zrównoważone metody produkcji.

** COSMEBIO

Francuskie stowarzyszenie non-profit dla kosmetyków ekologicznych i organicznych. Założone w 2002 roku, reprezentuje ponad 300 francuskich i zagranicznych członków, w tym dostawców składników, producentów i sprzedawców detalicznych.

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt