Kolejny cel Planu „Życie w sposób zrównoważony” osiągnięty

Firma Unilever zakończyła właśnie kolejny etap realizacji przyjętej w 2011 roku strategii zrównoważonego rozwoju. Nowoczesne technologie oraz współpraca z partnerami umożliwiła przerób oraz wykorzystanie praktycznie wszystkich odpadów wytwarzanych przez fabryki Unilever. Wszystko to przyczyniło się do zaoszczędzenia przez firmę 200 milionów EUR oraz do stworzenia setek miejsc pracy.

W ramach Planu „Życie w sposób zrównoważony” koncern Unilever zobowiązał się do 2020 roku ograniczyć swój ślad środowiskowy związany z produkcją i korzystaniem z produktów przez konsumentów, przy jednoczesnym wzroście wartości biznesu. Jednym z kluczowych projektów w tym zakresie była inicjatywa „Zero waste to landfill”. Dzięki niej ponad 240 fabryk Unilevera w 67 krajach świata umieszcza już na składowiskach wyłącznie niebezpieczne odpady, które nie mogą zostać ponownie wykorzystane.

Działania te przyczyniły się do ograniczenia globalnych kosztów firmy o 200 milionów EUR oraz do stworzenia setek dodatkowych miejsc pracy. Jednym z przykładów konkretnych działań jest m.in. inicjatywa zespołu Unilever w Egipcie, dzięki której niepełnosprawni pracownicy mogą uzyskać dodatkowych dochód dzięki recyklingowi odpadów pochodzących z linii produkcyjnych.

Postępy Unilever doceniane zostały ostatnio m.in. rankingu Dow Jones Sustainability Indices, klasyfikującym największe korporacje na świecie, których model biznesowy oparty jest o ideę zrównoważonego rozwoju. Unilever po raz kolejny zajął pozycję lidera w grupie producentów żywności i napojów. W ostatnich dniach firma została również nagrodzona międzynarodowym wyróżnieniem RebecoSAM Gold Class.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt