Wspieramy UNICEF

Fundacja Unilever i marka Domestos podejmują działania w walce z globalnym kryzysem sanitarnym poprzez wspieranie programu sanitarnego UNICEF, który dociera do społeczności w najbardziej zagrożonych rejonach świata.

Lepszy dostęp do urządzeń sanitarnych

Od 2012, partnerstwo pomiędzy Domestosem a UNICEF poczyniło znaczne postępy w promowaniu dobrych praktyk higienicznych, pomogło w tworzeniu popytu na dostęp do toalet i w podnoszeniu świadomości na temat kryzysu sanitarnego.

Za nami pierwszy rok partnerstwa, kolejnych 600, 000 ludzi żyje teraz w społecznościach wolnych od defekacji w dziewięciu krajach w Azji, Afryce i Ameryce Środkowej.

W 2013 roku, wsparcie Fundacji Unilever i Domestosa pomoże programowi CATS (Community Approaches to Total Sanitation) prowadzonego przez UNICEF w dotarciu do kolejnych społeczności dotkniętych przez złe warunki sanitarne w celu poprawy zdrowia i samopoczucia jeszcze większej ilości matek z dziećmi.

Jean-Laurent Ingles, globalny wiceprezes Unilever ds. środków czystości, mówi: „Poprzez nasze partnerstwo z UNICEF staramy się dostarczać rozwiązania, które poprawiają jakość życia ludzkiego, co z kolei napędza systematyczne i skalowalne zmiany społeczne.”

Poprawa zdrowia i przywrócenie ludzkiej godności

Około 2, 5 miliarda ludzi - prawie 40% ludności świata - nie ma dostępu do czystych toalet, z 1, 1 miliarda praktykuje otwartą defekację.

Złe warunki sanitarne i higieniczne oraz zanieczyszczona woda stanowią są przyczyną 80% zgonów spodowanych przez biegunkę.

Therese Dooley, Starszy Doradca ds. Warunków Sanitarnych i Higieny, mówi: „Każdego dnia z powodu biegunki umiera ok. 2, 000 dzieci. To równowartość siedmiu samolotów pełnych dzieci umierających każdego dnia. Poprzez poprawę warunków sanitarnych mogliśmy zapobiec 36% zgonów lub spadnięciu dwóch samolotów z nieba.”

Poprawa dostępu do urządzeń sanitarnych nie tylko ratuje życie, ale także pozytywnie wpływa na efekty długoterminowe, takie jak edukacja - szczególnie wśród dziewcząt - poprzez zmniejszenie liczby dni szkolnych opuszczonych z powodu choroby, czy potrzeby prywatności.

Zaangażowanie naszych konsumentów

Domestos wspiera partnerstwo z UNICEF w kampanii marketingowej, której celem jest "zniszczenie zarazków i stworzenie uśmiechu".

W najbliższych miesiącach, 5% swoich średnich wpływów ze sprzedaży specjalnie oznaczonych butelek Domestos w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce, Rumunii, Francji, Wietnamie i Filipinach zostanie przeznaczona na wsparcie programu CATS na Filipinach, w Sudanie Południowym i Wietnamie.

Fundusze będą również wykorzystywane do przyspieszenia działań, które poprawiają warunki sanitarne w Brazylii, Indiach i Indonezji.

Dodatkowo, Fundacja Unilever będzie wspierała CATS w wysiłkach dążących do poprawy higieny w Republice Południowej Afryki, Birmie i Turcji.

Partnerstwo Fundacji Unilever i Domestosa z UNICEF w zakresie poprawy warunków sanitarnych jest jedną z wielu akcji podejmowanych przez w ramach naszego zobowiązania do poprawy jakości życia i samopoczucia ponad miliarda ludzi oraz wzrostu naszego biznesu do 2020 roku.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt