Unilever wyróżniony przez Hays

We wrześniu 2013 r. Hay Group opublikowała wyniki badania Best Companies for Leadership. Unilever czwarty rok z rzędu poprawił swój wynik i zajął piąte miejsce.

Unilever logo

Koncern osiągnął również doskonałe wyniki w edycjach regionalnych rankingu, zajmując pierwsze miejsce w Europie i Ameryce Łacińskiej oraz trzecie w Azji. Respondenci wyróżnili Unilever m.in. za umożliwianie wszystkim swoim managerom doskonalenia oraz sprawdzania w praktyce przywódczych umiejętności. Ponadto przedstawicieli kadry zarządzającej doceniono za głoszenie przywiązania firmy do idei zrównoważonego rozwoju oraz szerokie promowanie wartości organizacji, a co za tym idzie pozytywny wpływ na zachowania w środowisku biznesowym.

Zestawienie zostało przygotowane w oparciu o badanie przeprowadzone wśród ponad 18 tysięcy respondentów z 2200 organizacji, włączając w to 864 reprezentantów koncernu Unilever. Oceniali oni w różnych kategoriach praktyki dające pracownikom możliwość rozwijania umiejętności niezbędnych do kierowania ludźmi, które stosowane są w ich firmach. Każdy z nich nominował również trzy organizacje, które jego zdaniem przodują w pracy nad rozwojem przyszłych liderów.

Top Employer for Top Management

Dodatkowo Unilever zajął pierwsze miejscew kategorii HR w rankingu najlepszych pracodawców 2013 roku, stworzonym na podstawie badania przeprowadzonego wśród ponad 1000 menedżerów przez Hays Poland oraz „Harvard Business Review Polska”. Wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystej gali Top Employer for Top Management, która odbyła się na początku października w Warszawie.

Wyniki badania potwierdzają doświadczenia pracodawców. "Płace są ważne, ale nie są już najważniejsze dla potencjalnych pracowników kadry managerskiej. Obserwujemy, że coraz częściej zaczyna się zwracać uwagę na inne czynniki – w naszym przypadku oprócz pozycji firmy na rynku jest to zrównoważony rozwój, który jest integralną częścią naszej strategii biznesowej" - komentuje Agnieszka Górecka, kierownik ds. rekrutacji w Unilever Polska.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt