Unilever wspiera Światowy Dzień Mycia Rąk

Pracownicy firmy przeprowadzą specjalne lekcje na temat higieny rąk dla przedszkolaków w 17 miastach Polski w ramach międzynarodowej akcji edukacyjnej.

W ramach realizowanego przez Unilever planu „Życie w sposób zrównoważony” firma zobowiązała się do zapewnienia ponad miliardowi ludzi pomocy w poprawieniu zwyczajów związanych z higieną, co pozwoli zredukować występowanie chorób zagrażających życiu. W Polsce drugi rok z rzędu działania w tym zakresie zostały skierowane przede wszystkim do najmłodszych. 15 października w ramach wolontariatu ponad 50 pracowników firmy poprowadzi w przedszkolach specjalne zajęcia, podczas których dzieci będą uczyć się pozytywnych nawyków związanych z higieną rąk. 

W tegorocznej akcji lekcje zostały zaplanowane w 31 przedszkolach w 17 miastach i miejscowościach Polski. Wolontariusze odwiedzą Zabrze, Czeladź, Nowe Miasto Lubawskie, Czechowice-Dziedzice, Gdynię, Bydgoszcz, Radom, Janów Lubelski, Piastów, Warkę, Włocławek, Sosnowiec, Jamielnik, Warszawę, Mysiadło, Młochów oraz Konstancin-Jeziorną. W ten sposób dotrą do 1625 przedszkolaków.

Od kilku lat promujemy zachowania związane z higieną mycia rąk. Mamy świadomość, że dzięki skali naszej działalności możemy dotrzeć do milionów ludzi na całym świecie. Wykorzystujemy swoje doświadczenie, np. w zakresie marketingu, dzięki czemu organizujemy skuteczne kampanie edukacyjne, mające realny wpływ na codzienne nawyki konsumentów- mówi Dagmara Brzezińska-Marcu, Dyrektor ds. Marketingu Marek Kosmetycznych w Unilever Polska.

Ustanowienie Światowego Dnia Mycia Rąk jest odpowiedzią na statystyki pokazujące, że co roku miliony dzieci umierają przed skończeniem piątego roku życia w wyniku powikłań wynikających z niemycia rąk. W ten sposób przenoszone są nie tylko drobne infekcje, takie jak przeziębienie, ale nawet śmiertelne choroby. Prawidłowe mycie rąk, koniecznie przy użyciu mydła, znacząco obniża ryzyko zachorowań.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt