Unilever inwestuje w Bydgoszczy

Z początkiem września ukończono inwestycję w bydgoskiej fabryce. Dzięki rozbudowie wartej ponad 32 mln € zakład podwoił swój rozmiar i zwiększył zatrudnienie o 122 osoby.

Zakończona właśnie inwestycja jest największą w ponad 20-letniej historii zakładu w Bydgoszczy. Jej kosztprzewyższył kwotę, za którą Unilever w 1991 roku kupił fabrykę.W ramach rozbudowy powiększone zostały wydziały pakowania i przechowywania gotowych produktów. Zainstalowane zostały m.in. nowe mieszalniki połączone z nowoczesnymi liniami pakującymi oraz wysokiej jakości paletyzatorami. Powierzchnia budynku fabryki zwiększyła się o 12 608 m2. Wprowadzone do produkcji w bydgoskiej fabryce marki, takie jak TRESemmé, VO5, Simple, Zwitsal, Glysolid, Fissan, Neutral, St. Ives, trafią na europejskie i światowe rynki.

Skala tej inwestycji jest kolejnym dowodem na to, że Unilever postrzega Polskę jako niezwykle atrakcyjny rynek. Zakończona rozbudowa to następny krok na naszej drodze do prowadzenia zrównoważonego biznesu. Co więcej, fabryka w Bydgoszczy jest doskonałym, lokalnym przykładem dynamicznie rozwijającego się zakładu, realizującego ambitne cele postawione przez wdrażany przez Unilever plan „Życie w sposób zrównoważony” –mówi Harm Goossens, prezes Unilever Polska.

Inwestycja w Bydgoszczy niesie ze sobą również wiele korzyści dla lokalnego biznesu. Przy rozbudowie zakładu korzystano z usług i produktów ponad 90 firm zewnętrznych. Głównym wykonawcą inwestycji była bydgoska firma PROMONT.

Nasz zakład jest teraz niemal dwa razy większy, niż przed rozbudową. Przeprowadzona inwestycja dowodzi jak ważnym ośrodkiem produkcyjnym w skali światowej jest bydgoska fabryka. Ten sukces to zasługa profesjonalizmu i zaangażowania całego zespołu w połączeniu z efektywnym wykorzystywaniem najnowszych technologii i międzynarodowych doświadczeń –mówi Marek Głowski, Dyrektor Fabryki w Bydgoszczy.

Fakty iliczby dotyczące rozbudowy fabryki w Bydgoszczy:

  • 10 nowych linii produkcyjnych
  • 122 nowych pracowników
  • 582 nowe produkty
  • 300 nowych receptur
  • 2000 nowych opakowań
  • 360 nowych surowców
  • 52 nowych dostawców

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt