Nagroda „Making a Sustainable Future” dla katowickiej fabryki

We wrześniu ubiegłego roku 650 pracowników zakładu Unilever w Katowicach podpisało deklarację, zobowiązując się do poszukiwania rozwiązań minimalizowania wpływu na środowisko podczas pracy.

Unilever logo

W ramach akcji na terenie zakładu pojawiły się „Ekologiczne wieże”, na których umieszczano informacje dotyczące postępów fabryki w Katowicach we wprowadzaniu usprawnień mających przynieść nie tylko oszczędności, ale również zmniejszyć jej negatywny wpływ na środowisko. Pracownicy mogli również zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi zużycia mediów w gospodarstwach domowych oraz sposobów na jego ograniczenie.

W kampanię zostały zaangażowane również dzieci pracowników, które mogły się wykazać w konkursie plastycznym. Wystawa prac o tematyce ekologicznej udowodniła, że najmłodsi nie tylko czują potrzebę dbania o środowisko, ale co ważniejsze wiedzą, jak to robić. Natomiast dorośli, biorący udział w Quizie Środowiskowym, zgłaszali swoje pomysły na usprawnienia, które można wprowadzić w fabryce. Podczas „Eko-DNI” można było też obejrzeć filmy o tematyce ekologicznej prezentujące metody oszczędzania energii, wody oraz segregacji odpadów czy redukcji CO2,jakie można zastosować nie tylko w zakładzie, ale również w prywatnych mieszkaniach czy domach. Pracownicy mogli też porozmawiać z ekspertem w dziedzinie energii elektrycznej.

Starania pracowników w Katowicach zostały docenione poprzez nagrodzenie zakładu statuetką „Making a Sustainable Future”. Tym samym znalazł się on w gronie 5 najlepszych fabryk Unilevera w Europie.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt