Unilever wśród Liderów Zrównoważonego Rozwoju

Unilever otrzymał wyróżnienie konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju 2013”, organizowanym przez miesięcznik Forbes oraz firmę PwC. Jury doceniło „ekoefektywności w produkcji” fabryk Unilevera w Polsce.

Unilever logo

Wyniki plebiscytu ogłoszono 28 sierpnia podczas gali w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. W czasie spotkania Sabina Krzystolik, Wiceprezes Unilever ds. łańcucha dostaw w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zaprezentowała główne cele realizowanego przez Unilever planu „Życie w sposób zrównoważony”.

W ostatnich latach polskiemu oddziałowi firmy Unilever udało się osiągnąć bardzo dobre rezultaty w zakresie ograniczania negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Tylko w 2012 r. w Polsce emisja CO2 na tonę produkcji została obniżona o 11% w porównaniu z 2011 r. oraz o 62% w porównaniu do wartości wyjściowej z 2008 r. 

Natomiast pobór wody na tonę produkcji został zredukowany w 3 z 4 zakładów produkcyjnych w Polsce w porównaniu do 2011 r. Ponadto przez połączenie projektów ograniczenia i recyklingu odpadów obniżono całkowitą ilość odpadów na tonę produkcji w 2012 r. o 31% w porównaniu do 2011 r. oraz o 88% w porównaniu do 2008 r.

„Zrównoważony rozwój leży w sercu naszego biznesu i jest obecny w każdym aspekcie działalności. Zaimplementowaliśmy taki model biznesowy już kilka lat temu, więc tym bardziej cieszy fakt, że nasze wysiłki zostały docenione przez niezależnych ekspertów z redakcji Forbesa oraz PwC” – skomentował otrzymane wyróżnienie Harm Goossens, prezes Unilever Polska.

Po oficjalnej części spotkania goście mieli okazję skosztować produktów firmy Unilever oznaczonych certyfikatami Rainforest Alliance – lodów Algida oraz herbaty Lipton.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt