1. Home
  2. ...
  3. Aktualności
  4. Unilever wśród Liderów Zrównoważonego Rozwoju

Unilever wśród Liderów Zrównoważonego Rozwoju

Unilever otrzymał wyróżnienie konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju 2013”, organizowanym przez miesięcznik Forbes oraz firmę PwC. Jury doceniło „ekoefektywności w produkcji” fabryk Unilevera w Polsce.

Unilever logo

Wyniki plebiscytu ogłoszono 28 sierpnia podczas gali w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. W czasie spotkania Sabina Krzystolik, Wiceprezes Unilever ds. łańcucha dostaw w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zaprezentowała główne cele realizowanego przez Unilever planu „Życie w sposób zrównoważony”.

W ostatnich latach polskiemu oddziałowi firmy Unilever udało się osiągnąć bardzo dobre rezultaty w zakresie ograniczania negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Tylko w 2012 r. w Polsce emisja CO2 na tonę produkcji została obniżona o 11% w porównaniu z 2011 r. oraz o 62% w porównaniu do wartości wyjściowej z 2008 r. 

Natomiast pobór wody na tonę produkcji został zredukowany w 3 z 4 zakładów produkcyjnych w Polsce w porównaniu do 2011 r. Ponadto przez połączenie projektów ograniczenia i recyklingu odpadów obniżono całkowitą ilość odpadów na tonę produkcji w 2012 r. o 31% w porównaniu do 2011 r. oraz o 88% w porównaniu do 2008 r.

„Zrównoważony rozwój leży w sercu naszego biznesu i jest obecny w każdym aspekcie działalności. Zaimplementowaliśmy taki model biznesowy już kilka lat temu, więc tym bardziej cieszy fakt, że nasze wysiłki zostały docenione przez niezależnych ekspertów z redakcji Forbesa oraz PwC” – skomentował otrzymane wyróżnienie Harm Goossens, prezes Unilever Polska.

Po oficjalnej części spotkania goście mieli okazję skosztować produktów firmy Unilever oznaczonych certyfikatami Rainforest Alliance – lodów Algida oraz herbaty Lipton.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy
Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt