Create Better Future

21 czerwca 2013 roku w siedzibie firmy Unilever w Warszawie odbył się finał konkursu „Create Better Future” skierowanego do organizacji studenckich. Wydarzeniem towarzyszącym były warsztaty poświęcone zagadnieniu zrównoważonego rozwoju, zorganizowane we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w których udział wzięli reprezentanci największych warszawskich uczelni – SGGW, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W listopadzie 2012 roku w ramach projektu „Create Better Future” na fanpage’u Unilever Kariera ogłoszony został konkurs adresowany do organizacji studenckich. Jego celem było wyłonienie najciekawszych pomysłów na projekty wolontariatów związanych z ekologią oraz skierowanych do dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Spośród zebranych aplikacji jury wybrało sześć najlepszych. Ostatecznie trzy zwycięskie projekty wyłonione zostały poprzez głosowanie pracowników Unilevera. Każda z organizacji otrzymała od firmy wsparcie finansowe w wysokości 4000 zł. Konkurs jest częścią realizacji założeń Planu „Życie w sposób zrównoważony” firmy Unilever w Polsce.

21 czerwca na specjalnym spotkaniu w warszawskiej siedzibie firmy Unilever pomysłodawcy zwycięskich inicjatyw przedstawili relacje z ich realizacji. Zaprezentowane zostały projekty:

  • „Recycling – Design – Sztuka”, czyli plan stworzenia przyjaznej środowisku świetlicy, w której dzieci będą mogły się nie tylko bawić, ale również uczyć (działa od 6 kwietnia w Domu Dziecka przy ul.Pocztowej w Bielsku-Białej).
  • „Chatka dla Puchatka, czyli zbuduj domek dla zwierzaka”, w ramach którego członkowie Studenckiego Koła Naukowego Zoologów i Ekologów działającego przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu przy pomocy dzieci zbudowali schronienia dla wielu gatunków zwierząt, m.in. nietoperzy, popielic czy jeży.
  • „Zdrowe berbecie na zdrowej planecie” – akcja członków SKN Promocji Zdrowia i Profilaktyki Chorób (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu), która miała na celu zaznajomienie najmłodszych pacjentów szpitala klinicznego Uniwersytetu Medycznego z pojęciami związanymi z ochroną środowiska oraz ekologią.

W spotkaniu firmy Unilever wzięli również udział studenci największych warszawskich uczelni, którzy mieli okazję m.in. uczestniczyć w warsztatach poświęconych zrównoważonemu rozwojowi, w takich obszarach jak łańcuch dostaw czy żywność i żywienie. Zajęcia zostały poprowadzone przez Martę Krawcewicz z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Pod koniec warsztatów studenci, w 5-osobowych zespołach, zmierzyli się z zadaniami, przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez ekspertów firmy Unilever. Zgodnie z werdyktem jury, najlepsi okazali się przedstawiciele Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nagrodę, w postaci zaproszenia na „Unilever Business Workshops”, czyli dzień szkoleń z menedżerami firmy Unilever, wręczył Harm Goossens, Prezes firmy Unilever w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zauważamy rosnące zainteresowanie studentów obszarem zrównoważonego rozwoju w działalności biznesowej. „Create Better Future” jest odpowiedzią na nie – udało nam się połączyć studencki zapał z naszym Planem „Życie w sposób zrównoważony” i umożliwić studentom realizację projektów mających na celu wzrost świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Fakt, że studenci uważają nas za jednego z najbardziej atrakcyjnych pracodawców na polskim rynku wiele dla nas znaczy i zobowiązuje do odpowiadania na ich potrzeby – mówi Rita Horvath, Kierownik ds.Rozwoju Przywództwa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt