Banino wspiera akcje ekologiczne!

Tylko w maju mieszkańcy Gdańska zebrali 25000 plastikowych butelek w ramach akcji „Daj odpadom drugą szansę”. Z przetworzonych surowców wyprodukowano ponad 200 kołder.

Kolejny rok z rzędu fabryka lodów Algida w Baninie zaangażowała się w akcje promujące odpowiedzialność środowiskową. Na jej pomoc mogli w tym roku liczyć studenci Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Gdańskiej. Wśród wspieranych inicjatyw znalazł się projekt „Daj odpadom drugą szansę”, w ramach którego studenci z Koła Naukowego Strateg Uniwersytetu Gdańskiego nie tylko popularyzują ekologiczne postawy, ale również pomagają potrzebującym.

–Jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju firmy Unilever jest zrównoważony rozwój. Naszym celem jest generowanie coraz większych zysków przy jednoczesnym zmniejszaniu negatywnego wpływu na środowisko. Realizacja przyjętego przez naszą firmę planu „Życie w sposób zrównoważony” to nie tylko inwestycje w nowoczesne rozwiązania, takie jak uruchomiona w zeszłym roku zaawansowana biologiczno-chemiczna podczyszczalnia ścieków w fabryce w Baninie. Zależy nam również na edukowaniu lokalnej społeczności oraz wspieraniu działań promujących odpowiedzialność środowiskową, dlatego też regularnie angażujemy się w inicjatywy, takie jak „Daj odpadom drugą szansę”– mówi Alexander Lupp, dyrektor fabryki lodów Algida w Baninie.

Celem akcji jest zbiórka surowców, m.in. butelek PET, które po przetworzeniu wykorzystywane są do produkcji kołder przekazywanych noclegowniom w Polsce. Tylko podczas majowego święta studentów Politechniki Gdańskiej – Technikalia 2013 –zebranych zostało ok. 100 kg butelek oraz 200 kg makulatury.W miasteczku akademickim na studentów, którzy w ramach akcji „Ekoloteria” przynieśli posegregowane odpady, czekały nagrody, m.in. lody Magnum ufundowane przez firmę Unilever.

Do akcji „Daj odpadom drugą szansę”włączyło się również 8 gdańskich szkół podstawowych. Studenci, wraz z maskotką projektu, uczyli najmłodszych, jak segregować śmieci. Dodatkowo przeprowadzona została zbiórka odpadów, a klasy, którym udało się zgromadzić najwięcej plastikowych butelek, nagrodzone zostały biletami do teatru. Program edukacyjny oraz konkurs trwały trzy tygodnie (6-24 maja).

Kolejną inicjatywą Koła Naukowego Strateg, wspieraną przez firmę Unilever, był projekt „Drzewko za surowiec”. Podczas wydarzenia, w którymudział wzięło ponad 1000 osób, mieszkańcy Gdańska, którzy przynieśli w wyznaczone miejsce minimum 15 butelek PET oraz 5 kg makulatury i elektrośmieci, otrzymali w zamian sadzonkę drzewa oraz lody Magnum. Dzięki dwóm zbiórkom, które odbyły się przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku,udało się zebrać 5000 butelek PET oraz 300 kg makulatury. Worki do segregacji odpadów zostały dostarczone przez fabrykę lodów firmy Unilever w Baninie.

W sumie dzięki wszystkim akcjomzebranych zostało 25000 butelek PET, z których wyprodukowano ponad 200 kołder, przekazanych następnie noclegowniom. Zgromadzona makulatura zostanie natomiast przetworzona na książki terapeutyczne, które trafią na oddziały dziecięce w szpitalach. To właśnie dzięki projektowi „Daj odpadom drugą szansę”, 3 czerwca 2013 r. organizatorzy, studenci Koła Naukowego Strateg, zdobyli pierwsze miejsce w krajowych finałach konkursu Enactus. Tym samym drużyna z Uniwersytetu Gdańskiego będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie Enactus World Cup 2013 w Meksyku.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt