Nowy prezes w Unilever Polska

Harm Goossens będzie odpowiedzialny za operacje firmy Unilever w 18 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, jednocześnie pełniąc funkcję prezesa polskiego oddziału firmy.

Holender, Harm Goossens stanie na czele polskiego oddziału firmy Unilever – jednego z największych na świecie producentów artykułów spożywczych, kosmetyków i środków czystości, zastępując Sanjaya Dube. Goossens zarządzając polskim oddziałem, będzie jednocześnie pełnił funkcję prezesa na Europę Środkowo–Wschodnią. Zmiana przy sterach polskiego oddziału jest naturalną konsekwencją ambitnych planów firmy i potencjału polskiego rynku.

Środkowa i wschodnia część to najbardziej dynamicznie rozwijające się rynki w Europie, mające dla nas strategiczne znaczenie. Możliwość zarządzania operacjami zarówno w całym regionie, jak i ścisła odpowiedzialność za polski rynek to dla mnie duże wyróżnienie –mówi Harm Goossens.Podstawowym celem, jaki sobie stawiam to kontynuacja umacniania naszej silnej pozycji oraz wzrostu naszego biznesu w oparciu o lokalne doświadczenie zespołów, globalną siłę naszej firmy oraz relacje z kluczowymi klientami i partnerami biznesowymi - wszystko w duchu zrównoważonego rozwoju, czyli kierunku, jaki definiuje działania firmy Unilever na całym świecie.

Nowy prezes koncernu legitymuje się ponad 20 letnim doświadczeniem biznesowym zdobytym głównie w marketingu i sprzedaży. Swoją karierę rozpoczął w 1991 roku w firmie Unilever w działach marketingu i sprzedaży, aby po 7 latach i wielu awansach spróbować sił w klubie piłkarskim Ajax Amsterdam, gdzie zajmował się zarządzaniem prawami do wizerunku piłkarzy. Po ponad rocznej przerwie Goossens wrócił do Holandii i założył internetowy start-up. Po kilku latach skorzystał z propozycji Unilevera i rozpoczął pracę w Południowoafrykańskim oddziale firmy, gdzie przez 5 lat zajmował stanowisko wiceprezesa ds. marketingu i sprzedaży. Ostatnie 2 lata pełnił rolę wiceprezesa ds. marketingu w Europie.

Region Europy Środkowo–Wschodniej, którego sercem jest Polska to duże wyzwanie i kolejny, bardzo ważny krok dla mnie jako menadżera. Wiem, że polscy pracownicy Unilevera to wspaniali profesjonaliści. Dlatego nie mam najmniejszych wątpliwości, że razem uda nam się rozwijać naszą firmę w sposób zrównoważony. Unilever Polska to bardzo silna firma ze świetnymi, ambitnymi ludźmi oraz mocnymi markami w wielu kategoriach.

Nowy Prezes polskiego oddziału Unilever studiował w Holandii, jest absolwentem Królewskiego Uniwersytetu w Groningen na kierunku Business Administration. Harm Goossens jest żonaty od 11 lat i ma trzech synów. Jego zamiłowania to przede wszystkim podróże, malarstwo oraz oczywiście piłka nożna.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt