23 miliony euro na rozbudowę fabryki firmy Unilever w Bydgoszczy

W związku z planowanym wzrostem produkcji niezbędna jest rozbudowa fabryki i jej infrastruktury. W związku z rozbudową pracę w fabryce znajdzie około kilkadziesiąt osób.

Inwestycja wiąże się z powiększeniem linii produkcyjnych i instalacją nowych węzłów wytwarzania. Pierwsza produkcja powinna ruszyć już w IV kwartale 2012 roku.

„Na decyzję o rozbudowie fabryki w Bydgoszczy wpływ miało kilka czynników. Niewątpliwym atutem naszego zakładu są jego dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy.” – mówi Marek Głowski, dyrektor bydgoskiej fabryki. „Od wielu lat osiągamy wysokie noty w wewnętrznych audytach jakościowych, środowiskowych, higienicznych, a także obsługi klienta. Zajmujemy czołowe miejsce nie tylko wśród fabryk Unilevera w Europie, ale i na świecie. Jesteśmy jedną z najbardziej wiarygodnych, elastycznych i ekonomicznych fabryk koncernu. Naszymi priorytetami są: bezpieczeństwo, jakość, obsługa klienta, niskie koszty produkcji oraz troska o konsumenta.”

Fabryka w Bydgoszczy to strategiczny zakład produkcyjny firmy Unilever, w którym wytwarzana jest szeroka gama produktów do pielęgnacji włosów i ciała. Jest to jedyna fabryka w całej firmie, która zajmuje się produkcją kostek toaletowych, czyli w tym zakresie jej produkcja ma zasięg globalny. Produkty do pielęgnacji ciała oraz środki czystości wytwarzane w Bydgoszczy trafiają na półki sklepów w całej Europie, a także w takich krajach jak: Australia, Arabia Saudyjska, Indie, Wietnam, Izrael, RPA, USA czy regionu Środkowo – Wschodniej Azji i Turcji.

Bydgoska fabryka została zbudowana 80 lat temu. Przez pierwsze 60 lat zajmowała się głównie wytwarzaniem proszków do prania. Ich produkcję zakończono w 2002 roku. Od tego czasu fabryka stopniowo poszerzała produkcję kosmetyków do pielęgnacji ciała oraz włosów i przez ostatnie 8 lat zwiększyła wielkość swojej produkcji czterokrotnie.

Obecna strategia biznesowa firmy Unilever otwiera przed fabryką w Bydgoszczy wiele możliwości. Unilever spodziewa się, żefabryka podwoi produkcję do końca 2013 roku.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt