Ultralogistik - nowe Centrum Operacji Transportowych

8 kwietnia 2008 roku w Katowicach Unilever otworzył Centrum Operacji Transportowych. To kluczowy krok w realizacji projektu centralizacji zarządzania transportem firmy na terenie Europy.

Większa efektywność

8 kwietnia 2008 roku w Katowicach Unilever otworzył nowe Centrum Operacji Transportowych, które swoim zasięgiem obejmować będzie całą Europę. Istotnie poprawi to jakość serwisu transportowego, a także zmniejszy emisję związków węgla i, dzięki pełnemu obrazowi ruchu transportowanych produktów, pozwoli zwiększyć efektywność dostaw. Zatrudnienie w Centrum znajdzie docelowo prawie 100 osób. Biuro nowego centrum mieści się w zmodernizowanym budynku dawnej fabryki herbaty, mieszczącym się na terenie zakładów Unilevera w Katowicach.

Scentralizowane zarządzanie transportem

Jednocześnie ogłoszone zostało powstanie „UltraLogistik” (Unilever Transport and Logistics). Jest to wyspecjalizowana część biznesu utworzona przez nowe Centrum Operacji Transportowych i zespół zarządzania transportem z USCC (Unilever Supply Chain Company) – firmy–córki Unilevera, której celem jest świadczenie usług transportowych w sposób najbardziej konkurencyjny na europejskim rynku dóbr szybko-zbywalnych. Dotychczas Unilever w całej Europie współpracował z 250 dostawcami usług transportowych. Teraz, jest pierwszą tej wielkości firmą FMCG, ze scentralizowanym zarządzaniem transportem na rynku europejskim.

„Powstanie UltraLogistik to kolejny krok w kierunku profesjonalizacji łańcucha dostaw w Unileverze. Decyzja o ulokowaniu centrum transportu w Katowicach to konsekwencja doskonałych wyników osiągniętych przez zespół, który wcześniej z Katowic zarządzał transportem produktów w Europie Środkowo-Wschodniej. Zeszłoroczne otwarcie nowej fabryki herbaty oraz dzisiejsze otwarcie Centrum Operacji Transportowych potwierdzają strategiczną rolę, jaką firma przypisuje Katowicom w łańcuchu dostaw na terenie Europy” – powiedział Peter Ernsting, wiceprezydent ds. łańcucha dostaw na Europę.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt