Sukces marszu: w walce z głodem

Nakarmimy 2 miliony dzieci!

W niedzielę 1 czerwca ulicami Warszawy przeszedł marsz "End Hunger: Walk the World" Wzięło w nim udział kilkuset Warszawiaków, którzy dołączyli tym samym do ponad 250 000 uczestników zorganizowanych pod tym samym hasłem marszów w 70 państwach świata.

Komu pomożemy

Wstępne szacunki wskazują, iż na całym świecie zebrano ponad 500 000 USD – kwotę, która pozwoli zakupić szkolne posiłki dla 2 000 000 dzieci! Podczas marszu w Warszawie zebrano kwotę, dzięki której będzie można przygotować 17 000 pożywnych posiłków dla dzieci. Zebrane pieniądze zostaną za pośrednictwem World Food Programme przekazane na Program Żywienia Szkolnego w Ghanie.

W warszawskim marszu wzięły udział wybitne osobowości świata sportu, kultury, a także dyplomaci – m.in. Pani Ambasador Republiki Południowej Afryki, Febe Potgieter-Gqubule, a także honorowy ambasador WFP w Polsce, wybitny lekkoatleta Robert Korzeniowski.

Co się działo

Celem przedsięwzięcia jest zwiększanie społecznej świadomości na temat głodu i zbieranie funduszy na bardzo konkretną pomoc. Organizatorzy mówią o sukcesie marszu: "Choć przed nami jeszcze wiele pracy, jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów niedzielnego marszu i pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do nas i wsparli cele WFP."

Barwne pochody obeszły cały świat, od Zamku Windsorów w Wielkiej Brytanii, przez warszawski Plac Piłsudskiego, aż po pomnik syrenki w Danii. W Malawi wśród 50 000 uczestników przeważały dzieci – mali beneficjenci programu żywienia szkolnego. W Tanzanii 12-tysięczny marsz rozpoczął premier tego kraju wraz z pierwszą damą. W Indonezji wśród 12 tysięcy uczestników maszerował minister ds. społecznych. Rekord padł w Hondurasie, gdzie w Tegucigalpa i San Paulo maszerowało łącznie ponad 30 tysięcy uczestników. W Gwatemali – gdzie prawie połowa dzieci jest chronicznie niedożywiona – w akcję zaangażowało się 20 tysięcy osób, w tym znana modelka Lauren Bush.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt