Marsz na rzecz walki z głodem

1 czerwca 2008 roku w Warszawie odbędzie się marsz na rzecz walki z głodem, którego Unilever jest współorganizatorem.

Walk to End Hunger

1 czerwca 2008 roku o godzinie 10.45 na Placu Piłsudskiego w Warszawie rozpocznie się marsz na rzecz walki z głodem. Polska jest jednym z ponad 90 krajów świata, w którym organizowane są marsze pod nazwą "End Hunger – Walk the Word". Ich celem jest podniesienie świadomości na temat problemu głodu i zebranie funduszy na realizację "Programu Żywienia Szkolnego" w najbiedniejszych rejonach świata. Do wspólnego marszu może się przyłączyć każdy. Pieniądze zebrane podczas marszu będą przeznaczone na program szkolny dla dzieci w Ghanie.

Początki

"Pierwszy marsz na rzecz walki z głodem odbył się w 2003 roku z inicjatywy WFP i TNT, wtedy jeszcze pod nazwą "Fight Hunger – Walk the World". 4 tysiące uczestników
w dziewięciu krajach Azji zebrało ponad 60 tysięcy euro na dofinansowanie posiłków dla dzieci w szkołach. W roku 2007 roku marsz odbył się w 300 lokalizacjach w 93 krajach a liczba uczestników projektu wynosiła już 550 tysięcy.

Partnerstwo

Tegoroczna edycja projektu jest szóstym marszem organizowanym na świecie i drugim w Polsce. W tym roku Unilever przyłączył się do idei Walk The Word. Unilever wpisał w swoją misję zaspokajanie codziennych potrzeb związanych z odżywianiem, aby ludzie czuli się dobrze, i aby mogli pełniej korzystać z życia. Wspólnie, Unilever i WFP, koncentrują się na dożywianiu dzieci oraz edukacji w zakresie odżywiania w szkołach.

Unilever oferuje WFP wieloletnią wiedzę w zakresie żywienia i zdrowia, jak również pomoc finansową. Pomoc bezpośrednia Unilevera przebiega wielotorowo: oprócz zaangażowania marek produktów spożywczych w promowanie działań WFP i idei dożywiania dzieci, Unilever przekazuje bezpośrednie dotacje finansowe na rzecz WFP. Co więcej, w pomoc WFP angażują się pracownicy Unilevera na zasadzie wolontariatu – w 2007 roku w Polsce udało się zebrać fundusze na ponad 3 tysiące posiłków dla dzieci podczas aukcji koszulek z rysunkami dzieci pracowników naszej firmy.

Szczegóły akcji

Więcej informacji dotyczących idei "Walk the Word" jak również marszu, znajdą Państwo na stronie internetowej End Hunger – Walk the World www.wfp.org, a od 19 maja także na polskiej stronie projektu pod adresem www.walktheworld.pl.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt