Inwestycja w Centrum Magazynowania i Dystrybucji

6 marca 2008 roku w Piotrkowie Trybunalskim oddano firmie Unilever do użytku kolejne 10 500 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Jak było dotychczas

Unilever wynajmował około 40 000 metrów kwadratowych w parku logistycznym ProLogis w Piotrkowie Trybunalskim od 2003 roku. Dynamiczny rozwój firmy, wzrost sprzedaży i wprowadzenie na rynek nowych produktów firmy Unilever spowodowały, że rok temu podjęto decyzje o rozbudowie istniejącego magazynu. Pierwszy fundament pod konstrukcję postawiony został 18 lipca 2007, a już cztery miesiące później wstawiono w regał pierwszą paletę z produktami. Po rozbudowie magazyn o powierzchni 50 500 metrów kwadratowych mieści 67 500 miejsc paletowych.

"Rozbudowa magazynu wprowadzi duże usprawnienie w operacjach związanych z dystrybucją i magazynowaniem naszych produktów, a przede wszystkim poprawi jakość świadczonych usług dla dystrybutorów i sieci handlowych w Polsce i krajach bałtyckich. Będziemy mogli jeszcze skuteczniej konkurować na dużym rynku produktów spożywczych, kosmetyków i środków czystości. To ważna inwestycja również dla lokalnej społeczności – umocniła pozycję Unilevera, ProLogis i Kuehne + Nagel w tym rejonie." – podkreśla Roef van Duin, dyrektor logistyki, Unilever Polska S.A.

Łącznie Unilever wynajmuje od ProLogis ponad 510 000 metrów kwadratowych w parkach logistycznych na terenie Ameryki Północnej, Europy i Azji.

Wspólny sukces

"Miarą naszego sukcesu jest zadowolenie naszych Klientów. Cieszymy się, że rozwój naszych partnerów handlowych przekłada się na umocnienie pozycji ProLogis na rynku – powiedział Andrew Tuckett, Regional Director of Operations na Europę Środkową i Wschodnią – Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie doświadczenie, profesjonalizm i postawa naszych partnerów – firm Unilever i Kuehne + Nagel. Duże znaczenie ma także poparcie naszego projektu przez władze Piotrkowa – fachowość i pomoc miejskich urzędników, znacznie usprawniła proces inwestycyjny. Zapewniam, że to nie jest nasza ostatnia inwestycja w tym regionie."

Nad obsługą i organizacją powierzchni magazynowej czuwa jedna z wiodących firm logistycznych na świecie – Kuehne + Nagel. Jej wieloletnie doświadczenie i systemy wspomagające procesy logistyczne gwarantują sprawne i efektywne zarządzanie powierzchnią.

"Powierzenie naszej firmie obsługi tak dużej powierzchni to potwierdzenie wysokiej jakości świadczonych usług i zadowolenia z naszej pracy" – powiedział Stanisław Lukowicz Dyrektor Generalny Kuehne + Nagel Sp. z o.o. - "Rozbudowa centrum dystrybucyjnego wymagała od nas dostosowania naszych istniejących działań dla firmy Unilever do nowych warunków. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i wykorzystaniu najnowocześniejszych systemów informatycznych jesteśmy w stanie zapewnić serwis na najwyższym poziomie."

Co zyskaliśmy

Dzięki rozbudowie zwiększyła się możliwość przechowywania aerozoli z 800 do 2 200 palet. Stało się tak dzięki wybudowaniu nowego pomieszczenia o wzmocnionych ścianach dodatkowych zabezpieczeniach przeciwpożarowych, przystosowanego do składowania tego typu produktów. W magazynie znajduje się także strefa produkcji re-packingowej, czyli przepakowywania produktów i połączenia ich z materiałami promocyjnymi. Miesięczna liczba re-packowanych produktów sięga 4 milionów zestawów. W strefie re-packingu funkcjonuje system poprawy jakości i wydajności produkcji TPM, a w całym magazynie system zarządzania jakością ISO 9001 i system bezpieczeństwa jakości produktów spożywczych HACCP.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt