Pomoc na święta

Unilever wsparł świąteczną akcję organizowaną przez Banki Żywności. Na terenie kraju udało się zebrać ponad 503 tony żywności, które trafią do organizacji zajmujących się dożywianiem.

Wspólnymi siłami

Fundacja Bank Żywności SOS w Warszawie jest naszym partnerem w przekazywaniu żywności potrzebującym. Dzięki profesjonalnej pomocy ze strony fundacji nasza żywność trafia w ciągu roku do najbardzioej potrzebujących na terenie całego kraju. Postanowiliśmy włączyć się również w akcję przedświąteczną.

Zbiórka

W dniach 30 listopada – 2 grudnia kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy w całym kraju dużurowało na specjalnie przygotowanych stoiskach Banków Żywności, gdzie można było zostawić artykuły spożywcze.

W akcję włączyli się również producenci żywności, hurtownicy i rolnicy. Część ostatniego wydania naszych produktów spozywczych do Banku Żywności w Warszawie została rozdystrybuowana w ramach tej akcji. Dodatkowo nasz magazyn w Piotrkowie Trybunalskim przekał Bankom Żywności kartony, w które zebrane artykuły zostały spakowane, a potem rozesłane do organizacji charytatywnych na terenie całego kraju, m.in. domów samotnej matki, schronisk dla ofiar przemocy, noclegowni dla bezdomnych, domów dziecka.

Przedświąteczna tradycja

Świąteczna Zbiórka Żywności to projekt realizowany przez Banki Żywności współpracujące z Federacją Polskich Banków Żywności. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce. Podczas akcji prywatne osoby mogą podzielić się żywnością z najbardziej potrzebującymi. Pierwsza zbiórka odbyła się w 1997 roku i od tamtej pory każdego roku w sklepach na terenie całej Polski zbierana jest żywność.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt