Unilever darczyńcą Banków Żywności

Unilever zdobył tytuł Darczyńcy Banków Żywności 2005 - nagrodę im. Jacka Kuronia w kategorii dużych przedsiębiorstw.

136 tysięcy kg żywności

21 marca 2006 roku na uroczystej gali Darczyńców Banków Żywności 2005 ogłoszono laureatów nagrody im Jacka Kuronia. Kapituła konkursu pod honorowym przewodnictwem Maciej Kauronia postanowiła przyznać główną nagrodę w kategorii dużych przedsiębiorstw Unileverowi. Oceniano nie tylko wartość przekazanej pomocy, ale również zaangażowanie, systematyczność i bezinteresowność darczyńców.

Wśród firm wyróżnionych również w tej kategorii znalazły się: Kotanyi Polonia Sp. z o.o., Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. oraz Makro Cash and Carry Polska S.A. W kategorii średnie przedsiębiorstwa nagrodę główną przyznano zakładom wędliniarskim Aves SP. z o.o., zaś w kategorii małe przedsiębiorstwa piekarni Potoczek PPHU „PAU-MAG”.

Unilever przekazał w 2005 roku na rzecz Banków Żywności ponad 136 tysięcy kg żywności.

Banki Żywności

Banki Żywności zajmują się pozyskiwaniem nadwyżek żywności i przekazywaniem jej organizacjom bezpośrednio walczącym z niedożywieniem. Od 1993 roku Banki pomagają innym organizacjom i przedsiębiorstwom w przekazywaniu żywności i dotarciu z darami do najbardziej potrzebujących (domów pomocy społecznej, schronisk dla bezdomnych, domów samotnej matki, domów dziecka itp.). W zeszłym roku Banki pozyskały 46 tysięcy ton żywności. 

Dary te trafiły do ponad 2 500 organizacji i tym samym pomoc od Banków otrzymało około 1,7 miliona osób. Pierwszy Bank Żywności w Polsce powstał z inicjatywy Jacka Kuronia. Jego idea dzielenia się "chlebem powszednim" z innymi jest ciągle żywa i przyświeca działalności banków, zaś nagroda jego imienia to nagroda dla tych firm i organizacji, które tę ideę realizują i dzielą się z innymi wyprodukowaną lub pozyskaną żywnością. Ale nie tylko. Nagroda przyznawana jest również w podziękowaniu za pomoc inną niż przekazywanie żywności.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt