Inwestycja w fabryce w Poznaniu

28 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie wydziału produkcyjnego w zakładach produktów kulinarnych w Poznaniu. Zatrudnienie znalazło ponad 150 osób. Produkcja zakładu zwiększy się o 46%.

W kartonach i torebkach

Inwestycja warta ponad 100 mln zł umożliwi produkcję zup płynnych, które pakowane będą w kartony przy użyciu technologii UHT (aseptycznego napełniania) oraz w opakowania foliowe przy użyciu technologii termicznej (produkty poddane obróbce cieplnej w opakowaniu).

Symbolicznego przecięcia wstęgi podczas uroczystego otwarcia dokonali Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, dyrektor biznesu żywnościowego Unilevera w Polsce Jarek Malinowski oraz dyrektor fabryki Włodzimierz Madajczyk.

Nowa produkcja

W ciągu niespełna roku została wybudowana i wyposażona hala produkcyjna, gdzie do produkcji trafi 67 nowych wariantów produktów przygotowywanych według 47 nowych receptur. Do obecnego asortymentu produkowanego w Poznaniu, obejmującego tak znane wyroby jak kostki bulionowe marki Knorr i Amino, "Gorące kubki" i dania w kubkach marki Knorr, nudle sprzedawane pod markami Knorr i Amino oraz ketchupy Hellmann’sa, doszły teraz płynne zupy, które sprzedawane będą pod marką Knorr i Unox (export).

Zakłady planują wzrost eksportu z 20% całkowitej produkcji w 2005 r. do ponad 40% w 2006 r. Planowany jest także wzrost produkcji na rynek krajowy. Zakład eksportuje swe wyroby głównie do Holandii, Francji i Niemiec, a także na rynki Szwecji, Anglii, Czech, Węgier i kilku innych krajów.

"Głęboko wierzę, że inwestycja w rozwój naszej fabryki w Poznaniu to kolejny krok do tego, by Polska odgrywała jeszcze większą rolę w Europie", mówi Chris Bull, prezes Unilevera w Polsce i krajach bałtyckich.

W związku z nową inwestycją, na terenie fabryki powstała również nowa podczyszczalnia ścieków, która zapewnia prawidłowe parametry ścieków odprowadzanych z fabryki.

Z dziennika budowy

  • na obiekcie została zamontowana belka konstrukcyjna stropu o długości 22 metrów
  • zamontowano około 6 km instalacji rur i zużyto około 50 ton stali dla konstrukcji nośnej
  • na wydziale zainstalowano 13 000 m2 kanałów wentylacyjnych

Liczby

  • od 1991 roku zainwestowaliśmy w Polsce ponad 1,2 mld zł
  • prawie 20% naszych obrotów stanowi export
  • rocznie przeznaczamy blisko 1 mld zł na zakupy dokonywane w kraju

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt