Flora partnerem obchodów Światowego Dnia Serca

Flora była głównym partnerem obchodów Światowego Dnia Serca. Tegoroczna edycja, szósta w Polsce, odbyła się pod hasłem: "Jak młode jest twoje serce?".

Ekspert w sprawach zdrowego serca

Działania, w które angażuje się Flora, dotyczą kompleksowej opieki nad sercem, edukacji na temat podstawowych czynników ryzyka chorób układu krążenia oraz roli profilaktyki w zapobieganiu tym schorzeniom. Angażując się w Światowy Dzień Serca, Flora dąży do zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocji zdrowego stylu życia.

Światowy Dzień Serca

W tym roku Flora była Partnerem Głównym Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca 2006. Wszyscy, którzy pojawili się 24 września na obchodach w Warszawie (Pola Mokotowskie) i Chojnicach (Rynek Gówny), mogli skorzystać z szeregu bezpłatnych badań: pomiaru ciśnienia, wyliczenia wskaźnika masy ciała czy wykonania EKG. Tak jak w latach ubiegłych można było bezpośrednio porozmawiać z lekarzem specjalistą. 

Rozdanych zostało kilka tysięcy edukacyjnych "Poradników Bliskich Sercu" i ulotek informujących, jak prawidłowo dbać o serce. Dodatkowo na Rynku Głównym w Chojnicach można było wziąć udział w pokazach i szkoleniach z zakresu reanimacji. Dla najmłodszych uczestników przygotowany został plac zabaw i ciekawe konkursy. Imprezie towarzyszyły występy artystów, muzyków oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Twoje serce jest w Twoich rękach

Już młodzi ludzie powinni systematycznie kontrolować masę ciała i okresowo wykonywać podstawowe badania profilaktyczne, tj. pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu cholesterolu czy EKG. Systematyczne badania pozwalają na wczesne wykrycie nieprawidłowości i zastosowanie odpowiedniego działania profilaktycznego lub leczenia.

Choroby serca mogą pojawić się u każdego, należy więc poznać wszystkie czynniki zwiększające ryzyko ich wystąpienia. Trzeba pamiętać, że większość z tych czynników ryzyka można skutecznie wyeliminować, dlatego warto jak najwcześniej dbać o swoje zdrowie.

Czynnikami ryzyka chorób układu krążenia są: palenie papierosów, brak aktywności fizycznej, niezdrowa dieta, wysoki poziom cholesterolu we krwi, wysokie ciśnienie krwi, nadwaga, cukrzyca, wiek, obciążenia genetyczne. Im więcej czynników ryzyka wystąpi na raz, tym większe jest prawdopodobieństwo rozwinięcia się choroby.

Zdrowe serce zapewnia nie tylko dłuższe życie, ale także dużo lepsze ogólne samopoczucie i kondycję fizyczną. Warto, nie tylko z okazji obchodów Światowego Dnia Serca:

  • rzucić palenie
  • zwrócić uwagę na swoją dietę
  • kontrolować i utrzymywać optymalną wagę ciała
  • znaleźć czas na odpoczynek i relaks
  • pamiętać o aktywności fizycznej
  • systematycznie badać swój poziom cholesterolu i ciśnienie krwi.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt