200 mln zł na inwestycje

W Katowicach powstanie nowa fabrya, w Poznaniu wydział produkujący wyroby kulinarne, a w Bydgoszczy zamierzamy rozbudować wydział produkcji kosmetyków i uruchomić produkcję wyrobów do włosów.

Inwestycje

Wartość inwestycji w Katowicach to blisko 60 mln zł. Całkowita wartość inwestycji w Poznaniu przekroczy 120 mln zł. W Bydgoszczy zainwestujemy ponad 15 mln zł.

W ciągu ostatnich sześciu lat zainwestowaliśmy w rozwój swojego biznesu w Polsce 415 mln zł. W roku 2004 podwoiliśmy inwestycje w stosunku do 2001 i o 20% zwiększyliśmy je w stosunku do 2003 r.

Katowice

Konfekcjonujemy herbatę w Polsce od 1996 r. W jej produkcję na terenie zakładów katowickich zainwestowaliśmy do tej pory 85 mln zł. Pakowana tam herbata trafia na rynek polski (50% udziałów wartościowych w rynku; AC Nielsen) oraz jest eksportowana do praktycznie wszystkich krajów europejskich (ponad 1600 t rocznie o wartości przekraczającej 40 mln zł w 2004 r.). Na rynek polski trafiają: Lipton, Brook Bond i Saga. Na eksport, prócz Liptona, zakład w Katowicach produkuje jeszcze markę PG (na rynek brytyjski) i Te Ati (dla Włoch).

Nowa inwestycja obejmie budowę nowego budynku produkcyjnego oraz magazynu opakowań, przeniesienie do nowego budynku obecnie działających linii pakujących oraz zainstalowanie 8 nowych. W budynku tym znajdzie się także miejsce dla nowych urządzeń do tworzenia mieszanek herbat aromatyzowanych oraz naparów. Dzięki planowanej inwestycji zwiększą się możliwości produkcyjne zakładu oraz poprawiona zostanie jakość produkowanych w nim herbat.

Zakończenie budowy nowej fabryki planujemy na kwartał IV 2006 r., a rozpoczęcie produkcji na początek roku 2007.

Poznań

Fabryka w Poznaniu znana jest przede wszystkim z produktów sprzedawanych pod marką Knorr, i Amino. W Poznaniu produkujemy zupy w proszku, „Gorące kubki”, buliony, sosy i fixy, przyprawy oraz ketchupy Hellmann’s i Tortex. W większości tych kategorii zajmujemy wiodącą pozycję na polskim rynku. Zakłady w Poznaniu mają strategiczne znaczenie w europejskim systemie produkcji Unilevera. Stąd eksportujemy towary do Niemiec, Anglii, Szwecji, do Czech, na Węgry, do Rosji, Krajów Bałtyckich, Belgii, Holandii i USA.

Planowana inwestycja obejmuje wybudowanie nowego wydziału produkcyjnego produktów kulinarnych. W połowie 2006 r. zostanie zakończona budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni 7500 m2. Rozpoczęcie produkcji na większości nowych linii planowane jest na drugą połowę 2006 r., na ostatniej w 2007 r. Realizacja tej inwestycji wiązać się będzie ze wzrostem zatrudnienia o około 200 osób. Dużą częścią tego projektu jest program szkoleń dla liderów oraz całej załogi. Planowany koszt szkoleń to ponad 4 mln zł w 2006 r.

Bydgoszcz

W Bydgoszczy produkujemy obecnie kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów (siódma, największa produkcja Unilevera na świecie), pasty do zębów oraz kostki toaletowe. Nowa inwestycja pozwoli wprowadzić do produkcji kosmetyki do pielęgnacji włosów marki Sunsilk oraz zwiększy zdolności produkcyjne dla obecnej oferty produktowej. Planujemy, że ponad 80% nowej produkcji będziemy eksportować do krajów europejskich.

Dodatkowe informacje:

Poland

Unilever Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
Polska

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych Unilever:

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Grupy Unilever jest Pani Nina Barakzai.
Weena 455, 3013 AL Rotterdam, Holandia

+48 22 570 60 00

Dowiedz się więcej na te tematy

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt