1. Home
  2. Dla mediów
  3. Aktualności firmy Unilever Polska

Aktualności firmy Unilever Polska

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami

No Results

Sorry, we couldn't find any brands for that search term.

The brand may have been sold to another company - please try again.

Unilever liderem w swoim sektorze w rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones

Unilever po raz kolejny zajął pierwsze miejsce w sektorze produktów osobistych w rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones (Dow Jones Sustainability Index). Wskaźnik ten publikowany jest od 1999 roku i stanowi jeden z najbardziej wiarygodnych wyznaczników sukcesów firm w zakresie wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju.

Unilever rozwija nową technologię recycklingu plastikowych odpadów

Unilever wprowadza nową technologię recyklingu plastikowych saszetek. Technologia, zwana procesem CreaSolv®, została opracowana wraz z niemieckim Instytutem Inżynierii Procesowej i Opakowaniowej (Fraunhofer IVV) i inspirowana jest rozwiązaniem stosowanym w recyklingu telewizorów.

Unilever wspólnie z UN Women walczy ze stereotypami w reklamie

Unilever wspólnie z UN Women oraz grupą największych światowych koncernów ogłosił start projektu Unstereotype Alliance, w ramach którego firmy będą walczyć ze stereotypowym postrzeganiem płci w działaniach marketingowych. Do porozumienia przystąpili również inni światowi giganci, w tym WPP, IPG, Facebook, Google, Mars, Microsoft oraz J&J.

Zrównoważony rozwój się opłaca – Unilever podsumowuje postępy w 2016 roku

Rok 2016 udowodnił, że zrównoważone podejście korzystnie wpływa na rozwój działalności firmy Unilever. Z najnowszego raportu podsumowującego realizację Planu „Życie w sposób zrównoważony” firmy Unilever wynika, że należące do koncernu marki, które realizują założenia opracowanego w 2010 roku planu, osiągnęły o 50% wyższe tempo wzrostu niż pozostałe, a ich udział w całkowitej stopie wzrostu wyniósł 60%.

Unilever wykorzysta nowe technologie w procesie rekrutacji

Unilever ruszył z nowym procesem rekrutacyjnym wykorzystującym nowe technologie w selekcji najlepszych kandydatów. Firma, która każdego roku otrzymuje ponad 250 000 aplikacji, od połowy 2016 roku wdraża nowy, globalny proces rekrutacji, w którym korzysta z pomocy gier, wirtualnych rozmów oraz sztucznej inteligencji do wyboru kandydatów na swój topowy program menadżerski.

Unilever wprowadza do Polski lody Ben & Jerry’s

Unilever Polska rozszerza portfolio produktów dostępnych na polskim rynku o znaną na całym świecie markę Ben & Jerry’s z segmentu lodów superpremium. Lody Ben & Jerry’s dostępne będą w Polsce w sześciu wariantach smakowych i dwóch gramaturach. Oficjalny launch produktów nastąpi jeszcze w marcu.

Do 2025 r. Unilever przestawi się w całości na opakowania w pełni odnawialne

Firma Unilever ogłosiła, że do roku 2025 wszystkie wykorzystywane przez nią plastikowe opakowania będą przeznaczane do ponownego użytku, przetworzenia lub kompostowania. Jednocześnie, spółka zwraca się do całego przemysłu produktów szybko zbywalnych z apelem o przyspieszenie procesu tworzenia tzw. gospodarki obiegowej.

Back to top