Przejdź do zawartość

Dove, Fundacja UNAWEZA i Biedronka razem dla zdrowia psychicznego nastolatków

Opublikowany:

Według danych WHO depresja i zaburzenia lękowe należą do pięciu głównych zagrożeń chorobowych dotykających dzieci i młodzież w Europie. Samobójstwo jest główną przyczyną zgonów wśród 10-19-latków w krajach o niskich i średnich dochodach oraz drugim najczęstszym powodem w krajach o wysokich dochodach(1).

Dziewczynka z telefonem przeglądająca zdjęcia w mediach społecznościowych.

W Polsce według danych Policji w 2022 r. odnotowano ponad 2031 prób samobójczych młodych ludzi. To o 150% więcej niż w roku 20202.Dove, Fundacja UNAWEZA i sieć sklepów Biedronka w dniach 10-19 lipca br. wspólnie realizują akcję, której celem jest wsparcie zdrowia psychicznego nastolatków.

Marka Dove od lat zaangażowana jest we wspieranie nastolatków na świecie, realizując od 2004 roku projekt Dove Self-Esteem. Celem programu jest budowanie u młodych ludzi poczucia własnej wartości oraz zmiana definicji piękna, które ma być źródłem pewności siebie, a nie obaw. W Polsce program realizowany jest od 2018 roku i polega na prowadzeniu lekcji warsztatowych w szkołach na podstawie materiałów przygotowanych i dostarczanych przez markę. Dzięki działaniom edukacyjnym programu do 2030 roku Dove chce pomóc 250 milionom nastolatków na całym świecie.

Dodatkowo Dove na bieżąco monitoruje zagrożenia, na jakie narażeni są młodzi ludzie, prowadząc badania wśród nastolatków. W I kwartale br. marka Dove rozpoczęła kampanię społeczną Detox FEEDu, by wesprzeć nastolatki w świadomym korzystaniu z social mediów. Podstawą akcji były alarmujące wyniki badania z listopada 2022 roku, z których wynikało, że co druga nastolatka czuje, że nie może sprostać standardom piękna, które widzi w mediach społecznościowych a 60% nastolatek po zobaczeniu wyidealizowanego zdjęcia chciałoby zmienić coś w swoim wyglądzie.

1* https://www.who.int/europe/activities/supporting-country-work-around-mental-health/addressing-child-and-adolescent-mental-health

2* https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1528416%2Csamobojstwa-dzieci-zatrwazajace-statystyki-jest-apel-do-ministrow-edukacji

Dove podejmuje współpracę także z Fundacją UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej w ramach projektu MŁODE GŁOWY. Projekt stworzony, aby działać na rzecz zdrowia psychicznego nastolatków w Polsce, będący reakcją na alarmujący stan psychiczny młodych ludzi, który często może prowadzić do tragicznych skutków, jak nieleczona depresja, a nawet samobójstwo.

Wspólne działania Dove, Fundacji UNAWEZA i sieci Biedronka mają zwrócić uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodzieży, wskazać związane z tym wyzwania i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.

Dzięki realizowanej akcji każdy z nas może pomóc – 1 zł ze sprzedaży każdego produktu Dove lub Dove Men+Care w Biedronce przeznaczony zostanie na Fundację UNAWEZA i projekt MŁODE GŁOWY.

Akcja startuje 10 lipca br. we wszystkich sklepach sieci Biedronka i potrwa do 19 lipca br.

Plakat akcji - 1 zł zea sprzedaży produktów Dove w sklepach Biedronka zostanie przeznaczony na Fundację UNAWEZA.
Wróć do góry