Toggle Szukaj

 1. Home
 2. ...
 3. Profesjonaliści
 4. Supply chain

Supply chain

Supply chain

"W 2012 ROKU PO RAZ PIERWSZY ZNALEŹLIŚMY SIĘ WŚRÓD 10 NAJLEPSZYCH ŁAŃCUCHÓW DOSTAW NA ŚWIECIE, ZDEFINIOWANYCH PRZEZ CZOŁOWYCH ANALITYKÓW BRANŻOWYCH, GARTNER. TO NIESAMOWITE OSIĄGNIĘCIE”

Pier Luigi Sigismondi, Chief Supply Chain Officer

Produkujemy 2 miliardy lodów Magnum rocznie. To źródło ogromnej przyjemności i tylko jeden z dowodów na to, że na co dzień umilamy życie 2 miliardom konsumentów wybierających nasze produkty.

Nasz Łańcuch Dostaw odgrywa istotną rolę w dostarczaniu naszych towarów do klientów i konsumentów, począwszy od pozyskiwania surowców do produkcji, aż do dostarczania produktu końcowego. Odgrywamy także dużą rolę w misji Unilever mającą na celu zapewnienie zrównoważonego rozwoju.

Nasz Łańcuch Dostaw wykorzystuje osiem dyscyplin: inżynierię, produkcję, zaopatrzenie, logistykę, obsługę klienta, planowanie, jakość oraz bezpieczeństwo, co daje szanse na rozwój w naszej organizacji.

Plan życia w sposób zrównoważony w firmie Unilever

Począwszy od zrównoważonego pozyskiwania zasobów, po zrównoważona produkcję i logistykę- łańcuch dostaw w bardzo istotny sposób wpływa na zrównoważony plan życia w firmie Unilever. Zmniejszyliśmy o co najmniej jedną trzecią negatywny wpływ naszej działalności na środowisko zwiększając przy tym wartość firmy z 40 do 50 miliardów euro. Przykładowo połowa naszych siedzib nie gromadzi już żadnych odpadów na wysypiskach śmieci.

Współpracując a naszymi dostawcami w ramach programu Partner to Win spodziewamy się osiągnąć w 100% zrównoważone pozyskiwanie surowców rolnych. Na przykład cały stosowany przez nas olej palmowy jest pozyskiwany w sposób zrównoważony a dodatkowo wraz z organizacją Kenya Tea Development Association przeszkoliliśmy z tej tematyki 350 000 plantatorów herbaty w Kenii.

Imponujący Łańcuch Dostaw w firmie Unilever

 • Według firmy Gartner (numer jeden w Europie) jesteśmy w rankingu 10 czołowych łańcuchów dostaw na świecie
 • Jesteśmy jedną z największych firm logistycznych na świecie, ustępując jedynie firmie DHL
 • Jesteśmy na dobrej drodze do redukcji emisji dwutlenku węgla o 40% do 2020 roku
 • Mamy prawie 60.000 produktów dla 150.000 klientów na całym świecie
 • Zaopatrujemy się w ponad 200.000 różnych materiałów od 160.000 dostawców, którzy współpracują prawie z milionem rolników
 • Prowadzimy ponad 250 fabryk, w których produkuje się 130.000 torebek herbaty co minutę oraz miliard dezodorantów i 2 miliardy lodów Magnum rocznie
 • Współpracujemy z zespołem Lotus F1 Grand Prix w tworzeniu kultury wydajności w naszym Łańcuchu Dostaw
Back to top