Kultura osiągania wyników

Nasz Łańcuch Dostaw odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu towarów klientom i konsumentom, od pozyskiwania surowców, przez produkcję, aż po dostarczenie produktu końcowego. Przyczynia się także w dużym stopniu do realizacji misji zrównoważonego rozwoju firmy Unilever.

Kompleksowo działający Łańcuch Dostaw Unilevera wykorzystuje osiem dziedzin: inżynierię, produkcję, zaopatrzenie, logistykę, obsługę klienta, planowanie, jakość i bezpieczeństwo, co daje Ci możliwość rozwoju w firmie, przodującej w tym obszarze.

Plan życia w sposób zrównoważony

Od zrównoważonego zaopatrzenia po zrównoważoną produkcję i logistykę - Łańcuch Dostaw ma ogromny wkład w nasz Plan życia w sposób zrównoważony. Zmniejszyliśmy wpływ na środowisko naturalne o co najmniej jedną trzecią, jednocześnie wzrastając z 40 do ponad 50 mld euro obrotu.

Dzięki współpracy z dostawcami w ramach naszego programu „Partner to Win” („Współpracuj, by Wygrać”) dążymy do 100-procentowo zrównoważonego zaopatrzenia w surowce rolne. Przykładem może być olej palmowy, który obecnie pozyskujemy w sposób zrównoważony, oraz działania w Kenii, gdzie we współpracy ze Stowarzyszeniem Kenya Tea Development, szkolimy 350 000 drobnych plantatorów herbaty w zakresie zrównoważonych praktyk.

Łańcuch Dostaw Unilever

Group of people holding Unilever products at the factory site
  • Gartner (numer jeden w Europie) umieścił nas w pierwszej dziesiątce najlepszych łańcuchów dostaw na świecie
  • Jesteśmy jedną z największych firm logistyki kontraktowej na świecie, drugą po DHL
  • Mamy 150 000 klientów na całym świecie, którym dostarczamy prawie 60 000 produktów
  • Pozyskujemy ponad 200 000 różnych materiałów od 160 000 dostawców, współpracujących z niemal 1 milionem lokalnych gospodarstw rolnych
  • Prowadzimy ponad 250 fabryk, które produkują 130 000 torebek herbaty na minutę, a rocznie nawet 1 miliard dezodorantów i 2 miliardy lodów Magnum
Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt