Jakich produktów można używać przy alergii na środki zapachowe?

Powiedz nam na co masz alergię, a my pokażemy Ci, które produkty mogą być dla Ciebie odpowiednie.

Jak pomagamy osobom z alergiami

Na tej stronie dowiesz się wszystkiego o alergiach skórnych oraz identyfikowaniu produktów, które mogą być dla Ciebie odpowiednie.

Pewne składniki mogą powodować reakcje alergiczne u niewielkiej liczby osób, dlatego staramy się używać ich w jak najmniejszej ilości. Część z nich jest jednak na tyle istotna, że nie można z nich całkowicie zrezygnować, ze względu na pełnione funkcje i korzyści dla większości konsumentów.

Decyzję o tym, co wchodzi w skład naszych produktów, podejmujemy na podstawie trzech wytycznych: preferencji ludzi, naszej własnej kontroli bezpieczeństwa oraz regulacji prawnych państw, w których sprzedawane są nasze produkty.

Zdajemy sobie sprawę, że informacje o alergenach są istotne dla niewielkiej grupy osób wrażliwych na wybrane składniki. Dlatego podajemy jasne informacje o tym, co zawierają nasze produkty.

Jakich produktów można używać przy alergii?

U niewielkiej liczby osób mogą wystąpić reakcje alergiczne na niektóre substancje zapachowe. Dlatego stworzyliśmy bazę danych pomagającą odnaleźć produkty, które mogą być odpowiednie.

Jeśli wiesz, na jaką substancję zapachową jesteś uczulony, możemy wskazać Ci produkty, które będą dla Ciebie odpowiednie. Jeżeli alergię wywołuje więcej niż jeden składnik, należy sprawdzić obecność każdego z nich zapoznając się z produktem. Ze względu na fakt, że skład produktu dostępnego w sklepie może ulegać zmianom, należy zawsze czytać wykazy składników również na opakowaniu.

Poniższa lista przedstawia alergeny zapachowe podlegające regulacjom prawnym na obszarze Europy. Na etykietach naszych produktów uwzględniamy informacje o alergenach zapachowych zawartych w ich składzie. Teraz możesz wyszukać także produkty pozbawione niesprzyjającego Ci alergenu, korzystając z poniższego narzędzia.

Jeśli nie masz pewności czy dana substancja zapachowa wywołuje reakcję alergiczną powinieneś zasięgnąć porady lekarza.

Korzystając z powyższych filtrów, wybierz składnik zapachowy, na który jesteś uczulony oraz markę, której produkty chcesz wyszukać.

No Results

Przepraszamy, nie znaleziono rezultatów dla wybranych kryteriów

Spróbuj ponownie, zmieniając kryteria wyboru

Powiedz nam na co jesteś uczulony, a my wskażemy Ci produkty, które mogą być dla Ciebie odpowiednie. Jeżeli alergię wywołuje więcej niż jeden składnik, zapoznając się ze składem produktu, należy sprawdzić obecność każdego z nich.

Nasza wyszukiwarka uwzględnia alergeny, na które wrażliwość badana jest przez dermatologów w typowych testach u pacjentów, którzy mogą cierpieć na alergie.

Wszystko o alergiach skórnych na składniki zawarte w produktach do higieny osobistej oraz w środkach czystości.

Zastrzeżenia dotyczące pojęć medycznych

Wszystkie informacje znajdujące się na [tej] stronie (włącznie z tekstami, zdjęciami i innymi dokumentami) zostały stworzone wyłącznie w celach informacyjnych. Treści umieszczone na stronie nie zastępują profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lekarskiej lub leczenia. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących stanu zdrowia, po wszelkie porady medyczne należy zgłosić się do lekarza lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Nigdy nie lekceważ profesjonalnej porady medycznej ani nie zwlekaj z jej zasięgnięciem ze względu na informacje, które przeczytałeś/aś na tej stronie.

Back to top

DOŁĄCZ DO NAS

Zawsze jesteśmy chętni do nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy tak jak my, troszczą się o naszą wspólną przyszłość dzięki wcielaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju.

KONTAKT

Skontaktuj się z Unilever i specjalistycznymi zespołami lub znajdź dane kontaktowe oddziałów na całym świecie.

Kontakt