Toggle Szukaj

  1. Home
  2. ...
  3. Fundacja Unilever
  4. Światowy Program Żywnościowy: Poprawa żywienia

Światowy Program Żywnościowy: Poprawa żywienia

Szacuje się, że obecnie 805 milionów ludzi (co dziewiąty człowiek na Ziemi) przegrywa w walce z głodem, która jest najdotkliwiej odczuwana przez dzieci.

Przez głód dzieci nie mogą wykorzystać wszystkich swoich możliwości. Wyeliminowanie problemu głodu pomogłoby rodzinom i całym społecznościom skoncentrować się na swojej przyszłości. Dlatego w 2012 roku Sekretarz Generalny ONZ rozpoczął Zero Hunger Challenge – to ogólnoświatowa inicjatywa kierowana do rządów, przedsiębiorców prywatnych i opinii publicznej, której celem jest rozwiązanie problemu głodu.

W ramach inicjatywy Fundacja Unilever wspiera akcję Home Grown School Meals prowadzoną przez Światowy Program Żywnościowy. Program pomaga właścicielom małych gospodarstw rolnych zwiększyć ilość i poprawić jakość zbiorów, które mogą następnie zostać sprzedane miejscowym szkołom. Dzięki temu rynek produktów rolnych staje się zrównoważony. Uprawiane lokalnie składniki służą do przygotowywania pożywnych posiłków dla uczniów, co zachęca ich do przyjścia do szkoły i uczestniczenia w zajęciach. Jednocześnie rodzice i nauczyciele są zachęcani do samodzielnego zarządzania programami zapewniania posiłków w szkołach.

Od 2007 roku firma Unilever przekazała na rzecz Światowego Programu Żywnościowego ponad 26 milionów USD. Wsparcie udzielone tylko w 2014 roku pozwoli Światowemu Programowi Żywnościowemu ufundować ponad 9 milionów posiłków dla uczniów z takich krajów jak Bangladesz, Indonezja, Kenia, Ekwador, Birma i Filipiny.

1 Źródło: State of Food Insecurity in the World, FAO, 2014.

Back to top