Amino

Dobrze znane, polskie smaki, sprawdzone receptury, proste i smaczne rozwiązania w kuchni w połączeniu z rozsądną ceną to najbardziej doceniane wyróżniki marki Amino.

Jak to się zaczęło

Amino jest jedną z najstarszych polskich marek. Szczególnie mocno zapisała się w świadomości Poznaniaków, gdyż od 39 lat w tamtejszej fabryce przy ulicy Bałtyckiej produkowane są wyroby Amino.

Znak firmowy Amino powstał w 1968 roku. W latach 70 pod tą marką produkowano koncentraty obiadowe, desery w proszku, przyprawy, koncentraty napojów. Na tamten okres przypada intensywny rozwój oferty produktowej - wprowadzano wiele nowych produktów. Niektóre z nich powstały w prawdziwej potrzebie, w sytuacji ograniczń w imporcie surowców, np. kawa "Inka" stworzona na bazie ekstraktu z cykorii czy "Wiedenka", kawa zbożowa z dodatkiem kawy naturalnej. 

W 1992 roku miała miejsce prywatyzacja poznańskiego zakładu Amino – nowym właścicielem fabryki stała się spółka CPC Amino, która w 1998 roku zmieniła nazwę na Bestfoods Polska. S.A. 

2000 rok to kolejny ważny moment w historii tej marki - po fuzji firmy Bestfoods z Unileverem marka Amino dołączyła do żywnościowego portfolio Unilevera.

Amino, kuchnia polska

Amino w swoim asortymencie posiada zupy i sosy do gotowania, zupy błyskawiczne z makaronem. Są dobre na każdą okazję i niezastąpione w każdej kuchni.

Od wielu lat hitem rynkowym Amino jest żurek śląski, oceniany przez konsumentów jako najsmaczniejszy na rynku. W ślad za nim podążają barszcz biały i pieczarkowa. 

Sosy Amino podkreślają tradycyjny, polski smak potraw serwowanych jako drugie danie. Niekwestionowanym liderem jest sos pieczeniowy ciemny, który ma fanów wśród kilku pokoleń Polaków. Również sos pieczeniowy jasny oraz bogaty w warzywa sos paprykowy zdobywają coraz szersze grono konsumentów.

Ogromną popularnością cieszą się również zupy instant Amino z makaronem. Niezaprzeczalną ich zaletą jest czas przygotowania - już po 3 minutach można cieszyć się smakiem rewelacyjnej pomidorowej czy rozgrzewającego rosołu z kury.

Więcej marek

Logo Algida Lody
Knorr logo produkty spozywcze

Produkty

Kontakt

Argentina

Unilever de Argentina S.A.
Alf. H. Bouchard 4191
(B1605BNA)
Munro, Pdo. de Vicente López
Pcia. de Buenos Aires
T: 0800-888-6666
www.unilever.com.arLink opens in a new window

Contact Unilever ArgentinaLink opens in a new window

0800-888-6426

Powrót na górę